Reklama

Za kulisami teatru marionetek

Za kulisami teatru marionetek

09.10.2007
Czyta się kilka minut
WMoskwie jest dziś wmodzie teatr marionetek. Pociągani za sznureczki, bohaterowie przedstawienia wyznają sobie miłość, knują intrygi, nienawidzą, giną, liczą pieniądze... Na widowni mieści się niewiele osób.
T

Teatr ten przypomina rosyjską scenę polityczną, która zmniejszyła się do rozmiarów małego pudełka: kilkoro aktorów wykonuje gesty, zrozumiałe tylko dla siedzących blisko wybrańców. A co z resztą społeczeństwa? Ona spektaklu nie widzi. Dla niej są tanie igrzyska i równie tania propaganda. Poza tym, zamknięty teatr kremlowskich marionetek nikogo specjalnie nie interesuje.

Nagły ruch Putina

Ostatnio prezydent Rosji na chwilę przestał się tajemniczo uśmiechać i wykonał dwa ruchy. Zdjął ze stanowiska premiera Michaiła Fradkowa, technicznego niezgułę, i posadził na zwolnionym fotelu Wiktora Zubkowa, technicznego lojalistę. Określenie "techniczny" jest tu kluczowe, bo rosyjski system władzy przewiduje na politycznym firmamencie tylko jedno jasno świecące słońce - nieważne, czy nazywa się ono car, sekretarz generalny partii, czy...

12654

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]