Reklama

Ładowanie...

Koncert na wraku

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Dla prawicowej opozycji polityka wobec Rosji stała się elementem polityki wewnętrznej – wręcz figurą narodowej zdrady. Tymczasem niepewna przyszłość UE i niestabilność władzy na Kremlu czynią pytanie o jej przyszłość – pytaniem dramatycznym.
K

Ktokolwiek czytał opublikowaną niedawno książkę-wywiad z Pawłem Kowalem „Między Majdanem a Smoleńskiem”, musiał zwrócić uwagę, jak w gruncie rzeczy niewiele miał do powiedzenia jej autor o polityce wobec Rosji. Rzecz szczególna, bo według Kowala zasadnicze polskie interesy to Wschód – czytamy u niego nawet proroctwa o końcu Unii Europejskiej, jeśli ta nie rozszerzy się o byłe republiki radzieckie i nie ułoży stosunków z Rosją. Problem w tym, że w książce nie sposób znaleźć choćby cienia sugestii, jak miałoby się to dokonać.

Biorąc pod uwagę, że Paweł Kowal to najwybitniejszy przedstawiciel grupy polityków i analityków stojących za międzynarodowymi działaniami prawicowego rządu lat 2005-07 i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w jego aktywności wschodniej (zachodnia zresztą prawie nie istniała), to charakterystyczny brak. Ci bowiem, którzy wagę międzynarodową Polski oceniają według...

16451

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]