Reklama

Koncert na wraku

Koncert na wraku

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Dla prawicowej opozycji polityka wobec Rosji stała się elementem polityki wewnętrznej – wręcz figurą narodowej zdrady. Tymczasem niepewna przyszłość UE i niestabilność władzy na Kremlu czynią pytanie o jej przyszłość – pytaniem dramatycznym.
K

Ktokolwiek czytał opublikowaną niedawno książkę-wywiad z Pawłem Kowalem „Między Majdanem a Smoleńskiem”, musiał zwrócić uwagę, jak w gruncie rzeczy niewiele miał do powiedzenia jej autor o polityce wobec Rosji. Rzecz szczególna, bo według Kowala zasadnicze polskie interesy to Wschód – czytamy u niego nawet proroctwa o końcu Unii Europejskiej, jeśli ta nie rozszerzy się o byłe republiki radzieckie i nie ułoży stosunków z Rosją. Problem w tym, że w książce nie sposób znaleźć choćby cienia sugestii, jak miałoby się to dokonać.

Biorąc pod uwagę, że Paweł Kowal to najwybitniejszy przedstawiciel grupy polityków i analityków stojących za międzynarodowymi działaniami prawicowego rządu lat 2005-07 i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w jego aktywności wschodniej (zachodnia zresztą prawie nie istniała), to charakterystyczny brak. Ci bowiem, którzy wagę międzynarodową Polski oceniają według...

16451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]