Reklama

Ładowanie...

Koncentrat dzieciństwa

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Każdy łasuch powinien zapalić świeczkę za spokój pobożnej duszy Michele’a Ferrero. Jego wynalazek jest wedle „New Yorkera”, „grzechem i erosem zamkniętymi w słoiku”.
Fot. Grażyna Makara
R

Ręka w górę, kto pamięta, że w zeszłym roku były jeszcze inne wybory oprócz tych z Peeselem na okładce książeczki? Wytężamy mózgi… tak, brawo, chodziło o Radę Federacji Planet, czy jak tam się zwie owa atrapa zbudowana w Brukseli przez fanów serialu „Star Trek”, sprytnie poukrywanych w strukturach unijnych. Otóż słuchajcie: po pół roku delegaci galaktyki zdołali rozdzielić kostiumy Wolkanów, Andorianów itd., a grupa, której wyznaczono rolę Ludzi, zaznaczyła swoją odrębność głodówką rotacyjną. Po jednym dniu postu na posła, dłużej nie można, bo morfologia się popsuje i lekarz znowu nakrzyczy.

Przykro to poruszać, bo na polskim podwórku twarzą tej impotentnej inicjatywy „solidarności” z uwięzioną i głodującą w Moskwie ukraińską pilotką stał się Michał Boni: ktoś, kto poznał z pierwszej ręki przykłady, że dla sprawy można poświęcić więcej niż trzy posiłki, aperitif, digestif i...

6072

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]