Reklama

Koncentrat dzieciństwa

Koncentrat dzieciństwa

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Każdy łasuch powinien zapalić świeczkę za spokój pobożnej duszy Michele’a Ferrero. Jego wynalazek jest wedle „New Yorkera”, „grzechem i erosem zamkniętymi w słoiku”.
Fot. Grażyna Makara
R

Ręka w górę, kto pamięta, że w zeszłym roku były jeszcze inne wybory oprócz tych z Peeselem na okładce książeczki? Wytężamy mózgi… tak, brawo, chodziło o Radę Federacji Planet, czy jak tam się zwie owa atrapa zbudowana w Brukseli przez fanów serialu „Star Trek”, sprytnie poukrywanych w strukturach unijnych. Otóż słuchajcie: po pół roku delegaci galaktyki zdołali rozdzielić kostiumy Wolkanów, Andorianów itd., a grupa, której wyznaczono rolę Ludzi, zaznaczyła swoją odrębność głodówką rotacyjną. Po jednym dniu postu na posła, dłużej nie można, bo morfologia się popsuje i lekarz znowu nakrzyczy.

Przykro to poruszać, bo na polskim podwórku twarzą tej impotentnej inicjatywy „solidarności” z uwięzioną i głodującą w Moskwie ukraińską pilotką stał się Michał Boni: ktoś, kto poznał z pierwszej ręki przykłady, że dla sprawy można poświęcić więcej niż trzy posiłki, aperitif, digestif i...

6072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]