Reklama

Koncentrat dzieciństwa

Koncentrat dzieciństwa

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Każdy łasuch powinien zapalić świeczkę za spokój pobożnej duszy Michele’a Ferrero. Jego wynalazek jest wedle „New Yorkera”, „grzechem i erosem zamkniętymi w słoiku”.
Fot. Grażyna Makara
R

Ręka w górę, kto pamięta, że w zeszłym roku były jeszcze inne wybory oprócz tych z Peeselem na okładce książeczki? Wytężamy mózgi… tak, brawo, chodziło o Radę Federacji Planet, czy jak tam się zwie owa atrapa zbudowana w Brukseli przez fanów serialu „Star Trek”, sprytnie poukrywanych w strukturach unijnych. Otóż słuchajcie: po pół roku delegaci galaktyki zdołali rozdzielić kostiumy Wolkanów, Andorianów itd., a grupa, której wyznaczono rolę Ludzi, zaznaczyła swoją odrębność głodówką rotacyjną. Po jednym dniu postu na posła, dłużej nie można, bo morfologia się popsuje i lekarz znowu nakrzyczy.

Przykro to poruszać, bo na polskim podwórku twarzą tej impotentnej inicjatywy „solidarności” z uwięzioną i głodującą w Moskwie ukraińską pilotką stał się Michał Boni: ktoś, kto poznał z pierwszej ręki przykłady, że dla sprawy można poświęcić więcej niż trzy posiłki, aperitif, digestif i...

6072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]