Reklama

Komunia z lotu drona

Komunia z lotu drona

05.06.2017
Czyta się kilka minut
Krakowska restauracja X nie przyjmuje rezerwacji na komunijne bankiety w roku 2018.
B

Brak miejsc. Terminów na rok kolejny rezerwować jeszcze nie można. Restauracja Y oferuje i tę możliwość. A właściwie nie oferuje, bo termin na jedną z majowych niedziel Roku Pańskiego 2019 został… jeden. Oto rzeczywistość wielu polskich miast.

Skąd komunijne wzmożenie? Raczej nie z demograficznej eksplozji – chodzi pewnie o naszą skłonność do wygody (minęły czasy, kiedy przyjęcia komunijne organizowano w domach) i coraz grubsze portfele.

Hitem sezonu komunijnego było doniesienie, że jeden z chłopców zajechał pod kościół limuzyną (koszt wynajęcia szacowano na 10 tys. zł); jednym z najmodniejszych prezentów były… drony. Nawet jednak bez limuzyny i drona Pierwsza Komunia to dla przeciętnego rodzica wydatek kilku tysięcy złotych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]