Reklama

Komisja bez opozycji

Komisja bez opozycji

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Sejmowa komisja ds. "Solidarnego państwa" jest parlamentarną osobliwością. Tak w zamyśle, jak i w wykonaniu.
P

Pomyślano oto komisję sejmową, która ma wprost wcielać w życie program polityczny rządzącej koalicji i to w jego wymiarze propagandowym. "Solidarne państwo" to hasło z kampanii wyborczej PiS-u, przejęte następnie przez kolalicję PiS-LPR-Samoobrona. Zatem równie dobrze można byłoby powołać np. komisję ds. "Silnej Polski w silnej Europie", który to slogan ma oddawać PiS-owski pogląd na stosunek Polski do Unii Europejskiej. A czemuż by nie utworzyć komisji ds. "Nicei albo śmierci" lub też - sięgając do polityki socjalnej - komisji ds. "trzech milionów mieszkań"?

Nowa komisja ma się zajmować ogromną liczbą ustaw z najrozmaitszych dziedzin, których treść mniej czy bardziej koresponduje z socjalnymi pomysłami koalicji. W ten sposób omija się istniejące "branżowe" komisje, w których pracują posłowie wyspecjalizowani w różnych dziedzinach. Omija się, ażeby prace...

2139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]