Reklama

Kolarstwo polskie

Kolarstwo polskie

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Z dwóch powodów sprawa Lance’a Armstronga, nadkolarza planety, nie budzi w Polsce emocji, a nawet delikatne zdziwienie, i takoż z dwóch powodów naród jednak tę sprawę śledzi pilnie.
W

Wedle statystyk, spożycie lekarstw na głowę uchodzi tu za jedno z najwyższych w galaktyce. Dzień bez pigułki jest w Polsce uznawany za zdrowotnie stracony. Tym samym część rodaków, a jest to część znaczna, przygląda się aferze za oceanem z pomieszaniem i brakiem zrozumienia. Napaść, i to napaść w takiej skali, na człowieka przetaczającego sobie użyźnioną tlenem krew rozcieńczoną hormonami i solami krzepiącymi, przyjmowana jest z przykrością. Bezwzględnie działania – mające na celu wzmocnienie organizmu przecież – nie mogą i nie powinny spotykać się z tak powszechnym potępieniem. Gdyby hormon wzrostu był dostępny bez recepty, każdy polityk i celebryta piłby go w Polsce przed śniadaniem.

W Polsce wiele emocji budzi nie tyle kolarstwo, co budowa ścieżek rowerowych. Kolarstwo nie jest sportem grzejącym masy do białości, stąd rezerwa wobec emocji amerykańskich. Gdyby lokalny...

2612

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]