Reklama

Klincz po amerykańsku

Klincz po amerykańsku

14.10.2013
Czyta się kilka minut
W stolicy USA oznak apokalipsy nie widać. Jak się żyje w kraju, w którym aparat państwa właściwie zawiesił działalność?
N

Nigdy wcześniej nie jeździło mi się tak komfortowo po mieście – wzrusza ramionami Zahid, Pakistańczyk, od 15 lat taksówkarz w Waszyngtonie. – Korki zniknęły, od dwóch tygodni ruch taki, jakby było święto narodowe. Przed „shutdownem” przebijalibyśmy się trzy razy dłużej.
Shutdown to dziś w USA słowo-klucz. Government shutdown – dosłownie „zamknięcie rządu” – to trwający od kilkunastu dni stan zawieszenia instytucji państwowych. „Govern­ment shutdown”, głoszą napisy na drzwiach zamkniętych urzędów. Wszystko przez to, że Republikanie i Demokraci nie mogą porozumieć się w sprawie budżetu państwa.
Trudno uwierzyć więc w ten spokój, jaki zdaje się panować na ulicach, jeśli zestawić go z alarmującymi czołówkami gazet. Albo z widokiem kapelana Senatu, adwentysty Barry’ego Blacka, który otwiera posiedzenia izby wyższej amerykańskiego parlamentu modlitwą. Black od początku kryzysu...

8865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]