Reklama

Klasa i kasa

Klasa i kasa

02.03.2020
Czyta się kilka minut
Muzeum POLIN ma w końcu nowego dyrektora – i ma w końcu pieniądze z tzw. grantu norweskiego. Pomyślne zakończenie kryzysu wokół placówki wiąże się jednak z utratą resztek wiarygodności ministrów Piotra Glińskiego i Jarosława Sellina.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN CZAREK SOKOŁOWSKI / AP / EAST NEWS
O

Oskarżenia, jakie formułował pod moim adresem pan minister Gliński, były fałszywe” – mówił w poprzednim numerze „TP” Dariusz Stola, b. dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po naszej publikacji MKiDN wysunęło kolejne oskarżenia, a my ujawniliśmy na stronie internetowej „Tygodnika” pismo dowodzące, że i one są nieprawdziwe. Resort nie wycofał się wprawdzie ze swoich stwierdzeń, ale podjęte przez jego zwierzchników decyzje mówią o ich wiarygodności więcej niż jakiekolwiek sprostowanie.

Nieduże kwoty ministra

Przypomnijmy: prof. Stola przedstawił w opublikowanym przez nas tydzień temu wywiadzie okoliczności, w jakich w styczniu 2018 r. Ministerstwo Kultury próbowało wymusić na nim przekazanie kwoty trzech do pięciu milionów euro z przyznanego kierowanej przezeń placówce tzw. grantu norweskiego na rzecz...

15091

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kilku milionom wyborców kłamstwa i nikczemności nie przeszkadzają, może nawet wydają się sympatyczne, swojskie.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]