Reklama

Katolaicy

Katolaicy

10.07.2012
Czyta się kilka minut
Dywiz, czyli łącznik – bo łączy rzeczy odległe, czasem nawet tworząc paradoksy. Takim paradoksem jest podtytuł magazynu założonego właśnie przez młodych publicystów związanych z „Więzią”, m.in. Ewę Kiedio, Ewę Karabin i Michała Buczka.

„Pismo katolaickie”, podzielone na takie działy, jak „Myślimy”, „Działamy”, „Widzimy” czy „Kuriozum”, pomyślane jest jako możliwie szeroka przestrzeń opisu rzeczywistości. Omówienie gier towarzyskich, uprzyjemniających wieczory spędzane z przyjaciółmi? Czemu nie. Wycinek z pisma „Tęcza” z 1927 r., przedstawiający wyobrażenie modnej fryzury z roku 2013 (zadziwiająco podobnej do uczesania Lady Gagi)? Oczywiście! Odkrycie mistycznej strony bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego? Albo omówienie esejów Tony’ego Judta? Mają i to.

Taki właśnie jest „Dywiz. Pismo katolaickie”. Kolorowy, dobrze przygotowany technicznie, z bogactwem podejmowanej tematyki. A wszystko po to, żeby zniweczyć przejmujące poczucie odsuwania się od siebie „sacrum” i „profanum”, gdyż autorzy „Dywizu” przekonani są o tym, że „właśnie w codzienności doświadcza się najważniejszych spraw”.

Warto przytoczyć...

1684

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]