Reklama

Reggae Boyz

Reggae Boyz

07.06.2018
Czyta się kilka minut
Piłka na Jamajce: zobacz film telewizji ARTE, prosto z Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2018
Kadr z filmu „Reggae Boyz” / ARTE
Kadr z filmu „Reggae Boyz” / ARTE
Z

Z radością dzielimy się informacją o współpracy „Tygodnika Powszechnego” i europejskiej telewizji kulturalnej ARTE. Dzięki niej, wybrane filmy ARTE (z polskimi napisami) będą miały premierę na stronie www.TygodnikPowszechny.pl

Wyboru filmów, które pokażemy na stronie (za darmo, dla wszystkich), będzie dokonywać znana Państwu z tych łamów Anita Piotrowska, recenzentka „Tygodnika”, laureatka Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za krytykę filmową.
Informacje o kolejnych premierach znajdą Państwo w rubryce „Warto zobaczyć” na kulturalnych stronach „Tygodnika”, a także w mediach społecznościowych i na stronie internetowej pisma.

Naszą pierwszą premierą jest film „Reggae BoyzTilla Schaudera, który ledwie tydzień temu wyświetlany był na Krakowskim Fetiwalu Filmowym, gdzie zdobył nominację do najważniejszej nagrody tej imprezy, Złotego Rogu.

Tak o filmie pisze Anita Piotrowska:

Prosto z Krakowskiego Festiwalu Filmowego, idealnie na czas Mundialu, dociera do nas dokument o jamajskiej drużynie futbolowej, której największym marzeniem jest zakwalifikowanie się do mistrzostw świata. Twórca „Kiedy Bóg śpi” przygląda się wspólnym wysiłkom piłkarzy, niemieckiego trenera i muzyków reggae w kraju nękanym przez przemoc i nędzę.

Przez pierwsze 24 godziny od premiery polska wersja filmu dostępna będzie wyłącznie na stronie „Tygodnika Powszechnego”. 

Zapraszamy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]