Reklama

Ładowanie...

Mundial 2022: Modrić, czyli zawsze jest sens

17.12.2022
Czyta się kilka minut
Czasami słychać głosy, że rozgrywanie meczów o trzecie miejsce mija się z celem. Spróbujcie to powiedzieć uczestnikom spotkania Chorwacja-Maroko. Wszystkim, co do jednego. No, może z wyjątkiem sędziego.
Luka Modrić w meczu Chorwacja-Maroko, Doha (Katar), 17 grudnia 2022 r. / Fot. Andre Penner / Associated Press / East News
A

Ale o co ci chodzi, przecież w sumie nic się nie stało - ktoś mógłby powiedzieć. Przecież ostatecznie arbiter nie wypaczył wyniku: mimo iż nie podyktował rzutu karnego za faul Amrabata na Gvardiolu, Chorwacja zdołała mecz wygrać, i to wygrać zasłużenie. Problem w tym, że tak naprawdę dopiero po tej decyzji arbitra z Kataru (ukłon FIFA w stronę gospodarza tyleż oczywisty, co niepotrzebny: już wystarczająco wiele od organizatora turnieju Katarczycy otrzymali) mecz o trzecie miejsce zrobił się nerwowy. Wypadł z ram, jak wcześniej spotkanie Holandia-Argentyna prowadzone przez Mateu Lahoza. Od 74. minuty już w zasadzie każda decyzja Abdulrahmana Al Jassima przyjmowana była przez zawodników i ławki obu drużyn z oporami; członkowie marokańskiej ekipy otaczali sędziego jeszcze po meczu, zresztą z powodów bliżej niezrozumiałych, bo jeśli ktoś mógłby mieć do niego pretensje, to w pierwszym...

6919

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]