Reklama

Kasjan i jezuici

Kasjan i jezuici

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Zgadzam się z postulatem Księdza Biskupa: „Nic ciekawszego niż teologiczna debata!”. I dlatego pozostaję przy swoim stanowisku.
S

Szanowny Księże Biskupie,
Dziękuję za ustosunkowanie się do mojego artykułu, który był próbą odpowiedzi na pytania, jakie stawia Ksiądz Biskup zwolennikom medytacji chrześcijańskiej praktykowanej w ramach Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM).
Zacznę od tego, że tekst Księdza Biskupa dostałem od jednego z członków WCCM, zaniepokojonego jego treścią, z sugestią, abym się do niego ustosunkował, znając to środowisko i tę formę medytacji. Mając świadomość, że muszę go streścić czytelnikom „Tygodnika”, i że mogę popełnić jakieś błędy, poprosiłem kolegów z redakcji o umieszczenie w moim artykule linku do tekstu z „Pastores” i umieszczenie go na stronie internetowej „Tygodnika”. Otrzymałem wiadomość z Polski (swój tekst pisałem w Meksyku), że „Pastores” nie udostępnia całych swoich tekstów w ten sposób. Pozostało mi więc streszczenie go tak, jak zrozumiałem jego...

7442

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]