Reklama

Kara za interkomunię

Kara za interkomunię

27.07.2003
Czyta się kilka minut
Biskup Reinhard Marx z Trewiru odebrał emerytowanemu profesorowi teologii z Saarbrücken prawo nauczania w imieniu Kościoła i zakazał celebrowania Eucharystii.
P

Przypomnijmy: 29 maja, poza oficjalnym programem zorganizowanego w Berlinie Ekumenicznego Dnia Kościołów (Ökumenischer Kirchentag), w należącym do ewangelików Gethsemane-Kirche zebrało się dwa tysiące protestantów i katolików. Wbrew wielokrotnym, wyrażonym m.in. w liście pasterskim, ostrzeżeniom biskupów niemieckich odbyło się “nabożeństwo ekumeniczne z otwartą komunią". Do końca utrzymywano w tajemnicy, kim jest katolicki ksiądz, który zgodził się udzielać Eucharystii także protestantom.

Tuż po Kirchentagu Hasenhüttl otrzymał od biskupa Marxa ostrzeżenie; hieracha - zanim ukarał 69-letniego teologa - dał mu też czas do skruchy i namysłu. Jednak Hasenhüttl “wielokrotnie podkreślał publicznie, że w żadnym razie nie jest gotów, by w przyszłości zaakceptować kościelny porządek" - czytamy w oświadczeniu biskupa Marxa. Kapłan zajął identyczne stanowisko w...

5211

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]