Reklama

Kamienie i pokój

Kamienie i pokój

18.07.2006
Czyta się kilka minut
Przymiarki do Golgoty przechodziły przez długie stadium prób. Każda z nich mogła zakończyć się śmiercią. Gdyby udało się zrealizować wcześniejsze scenariusze, zamiast drzewa krzyża twardy kamień stałby się zarówno narzędziem śmierci, jak i symbolem życia oddanego przez Chrystusa z miłości dla nas.
Ż

Żyjąc w ustawicznym zagrożeniu, Jezus nie okazuje swego lęku, nie drży, nie powraca z upodobaniem do jednego tematu. Naucza, uzdrawia, przebacza. Ukazuje styl istot wolnych, które dzięki modlitewnemu zjednoczeniu z Ojcem potrafią żyć i działać ze spokojem nawet w obliczu największych zagrożeń.

Jako świadkowie tej samej wolności winniśmy również okazywać pokój ducha na szlaku naznaczonym przez krzyk i agresję. Nie trzeba wtedy roztkliwiać się, rozdzierać szat, ubolewać nad ludzką niewdzięcznością. Trzeba spokojnie ufać Ojcu, który pozwala nam ujść z rąk fanatyków chwytających za kamienie. Doświadczając skamieniałych serc, można ocalić pokój duszy, który kojarzy się z twardością kamienia.

Abp Józef Życiński

765

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]