Reklama

Józef K.

Józef K.

19.12.2004
Czyta się kilka minut
Tytuł tego felietonu zostanie później uzasadniony, a na razie chciałbym zapowiedzieć, że przez pewien czas będę się zajmował problemami związanymi z nieuprawnioną ingerencją w nasze życie prywatne oraz z ingerencją uprawnioną. Ponieważ częściej mamy do czynienia z ingerencją nieuprawnioną, więc oczywiście będzie więcej na ten temat, czytelników zaś, którzy chcieliby mi opisać jakieś szczególnie interesujące przypadki zapraszam pod podany poniżej adres e-mailowy.
I

Ingerencja w nasze życie zaczyna się od tego momentu, który uznajemy za początek życia. Dlatego też, w celu ograniczenia ingerencji w nasze życie, rodzicom zostało w ostatnich dekadach bardzo wiele narzucone. Nie wolno im nie tylko fizycznie szkodzić dzieciom. Ale także nie wolno ich nadmiernie torturować psychicznie, co ma na przykład daleko idące skutki powodujące straszliwe rozwydrzenie dzieci chowanych zgodnie ze skrajnie liberalnymi metodami pedagogicznymi. W niektórych krajach (Szwecji) nie wolno nawet stosować klasycznego “jak odrobisz lekcje, to ci dam na kino", bo jest to niewątpliwy szantaż, a więc brutalna ingerencja w życie młodego człowieka, i może podlegać nawet sądowej ocenie.

Naturalnie każdy z nas chciałby, żeby w sprawy takie włączony został zdrowy rozsądek, ale ingerencje, łącznie z prawnymi, są oparte na - niestety słusznym - założeniu, że...

3870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]