Reklama

Jezus nie chce być władcą

Jezus nie chce być władcą

02.01.2007
Czyta się kilka minut
Taka intronizacja musi dokonać się w sercu, nie podczas obrad parlamentu. Poza tym współczesnemu chrześcijaninowi bliższy jest Jezus Miłosierny niż Miłościwie Panujący.
Bracia Limbourg "Godzinki księcia de Berry - kuszenie Chrystusa", 1410
D

Debata wokół intronizacji przetoczyła się przez czołówki ogólnopolskich dzienników. Nie wszystkie kontrargumenty były słuszne. Przede wszystkim brak dowodów, że parlamentarzyści działają z niskich pobudek: - Znam kilku spośród tych posłów - mówi o. Dariusz Kowalczyk, prowincjał jezuitów. - Nie chcą zbić politycznego kapitału. Taka po prostu jest ich wrażliwość, pobożność.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Artur Górski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz założyciel Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

Nie do końca trafny, chociaż sugestywny, wydaje się również zarzut, że obecny parlament nie jest godzien dokonać tak wzniosłego aktu. Na łamach czwartkowego "Dziennika" Wojciech Kilar popiera wprawdzie intronizację, ale zastrzega: "nie chciałbym, żeby zrobił to Sejm. Ta sala jest zbrukana". Jednak ten argument łatwo obalić: nikt nie jest godny...

9609

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]