Reklama

Jeżeli są, to gdzie są?

Jeżeli są, to gdzie są?

26.06.2005
Czyta się kilka minut
Trwają dyskusje nad pokoleniem JP 2. Na pytanie dziennikarza telewizyjnej Panoramy, czy je w ogóle dostrzegam, odpowiedziałam, że na pewno nie są to ci młodzi ludzie, którzy rzucają czymkolwiek w tzw. paradę równości, ale widzę ich na Lednicy Ojca Góry, już o Placu Św. Piotra nie wspominając (z tego zdania została tylko - podredagowana - część druga...). Dla mnie jest to pokolenie, które nie zna innego Kościoła niż Kościół pontyfikatu polskiego Papieża. Dlatego są przejęci tak, jakby wcześniej nie istniało nic, co mogłoby równie poruszyć, przejąć, potrząsnąć sumieniami i sercami.
N

Nie mogą pamiętać rzeszy płaczącej i modlącej się w dni i noce konania Jana XXIII na tym samym placu pod Bazyliką, ani pielgrzymek cichego, nieśmiałego Pawła VI otwierającego doświadczenia papieża-pielgrzyma, ani jeszcze wcześniejszej nadziei powszechnego Kościoła, symbolizowanej przez dwa tysiące pasterzy z całego świata wędrujących przez tenże plac na sobór powszechny z wizją “aggiornamento", która była wizją ewangelicznej żarliwości, a bynajmniej nie beztroskiego liberalizmu. Dla nich to przeszłość, historia, pewnie nieznana. Ale dlatego właśnie ich związek z Janem Pawłem II może być tak wyjątkowy, jak to zobaczyliśmy niedawno.

Czy jednak są naprawdę? W bardzo ciekawej dyskusji “Więzi" (numer majowo-czerwcowy) uczestnicy mają na ten temat zdanie różne. Szukają potwierdzeń. Zastanowił mnie głos ks. Andrzeja Draguły, liczącego na odwagę młodych, już...

3349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]