Reklama

Jedno jest konieczne!

Jedno jest konieczne!

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Ewangelia dwukrotnie odnotowuje wyrzut uczyniony Jezusowi w słowach: „Panie, czy Ci to obojętne?”.
P

Pierwszy raz kierują go do Niego uczniowie na jeziorze, kiedy zmagają się z rozszalałą burzą i tracą już nadzieję, że wyjdą z niej żywi. A On śpi... – „Panie, czy Ci to obojętne, że giniemy?!” (Mk 4, 38).
Po raz drugi z tym samym wyrzutem zwraca się do Jezusa Marta z Betanii (przypomniała nam to niedawno niedzielna liturgia): „Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu?” (Łk 10, 40). Biega i krząta się; przygotowuje posiłek, usługuje przy stole; zapobiegliwa i zaangażowana, zaaferowana i zapracowana. A On tego wszystkiego zdaje się nie widzieć. Jakby to wszystko Go nie dotyczyło – tak jak tamta burza na jeziorze: dużo wiatru i szumu; ale jakby obok Niego. Nie zwraca na to uwagi. Jest Mu to „obojętne”.
A przecież to, na czym jest skoncentrowana Marta, opisano ważnym słowem: „usługiwanie” – grec. diakoneo; łac. ministrare...

2433

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]