Jazda bez trzymanki

Gdy Joe Biden stawia pierwsze kroki w roli prezydenta elekta, Donald Trump do końca pozostaje sobą.

Reklama

Jazda bez trzymanki

Jazda bez trzymanki

z Nowego Jorku
16.11.2020
Czyta się kilka minut
Gdy Joe Biden stawia pierwsze kroki w roli prezydenta elekta, Donald Trump do końca pozostaje sobą.
Przed Dniem Weterana Jill i Joe Biden oddali hołd obywatelom Pensylwanii, poległym w wojnie koreańskiej. Filadelfia, 10 listopada 2020 r. JOE RAEDLE / GETTY IMAGES
C

Centrum konferencyjne w Wilmington, w stanie Delaware. Joe Biden, przyszły 46. prezydent USA, podbiega na scenę, gdzie wygłosi zwycięską mowę. W tle słychać piosenkę Bruce’a Springsteena „We Take Care of Our Own” („Troszczymy się o siebie nawzajem”). Dla niektórych ten utwór brzmi znajomo: w 2012 r. wykorzystał go Barack Obama w kampanii o reelekcję.

Joe Biden, służący u jego boku jako wiceprezydent, nie spodziewał się pewnie wówczas, że będzie kiedyś grał w USA pierwsze skrzypce. Choć ma za sobą 48-letnią karierę w Waszyngtonie, do tej pory o prezydenturze mógł tylko pomarzyć. Wyścig o Biały Dom przegrał dwa razy i to w przedbiegach: w 1988 r. oraz w 2008 r., gdy o nominację Partii Demokratycznej rywalizował z Obamą.

Zwyciężając tegoroczne wybory, 78-letni polityk spełnił nie tylko swoje ambicje, ale także nadzieje amerykańskich liberałów. Pokonał Trumpa i sprawił, że...

13837

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

pani Zdzieborska jest stronnicza. Demokraci ukradli prezydenturę i do tej akcji przygotowywali się od przynajmniej 2 lat. Dodatkowo Covid 19 przyszedł im z pomocą. Autorka powinna się zapoznać z wytycznymi demokratycznych wyborów, które opracowała fundacja byłego prezydenta J.Cartera i czy były one stosowane w takich Stanach jak PA, NV, MI, WI? To co wydarzyło się w wymienionych stanach przypomina jakieś wybory w bananowy dyktaturach a nie w demokratycznym państwie. Gubernatorzy razem z aktywistami sędziowskimi zmieniali prawo wyborcze, a takie zmiany może robić tylko władza ustawodawcza. Jeżeli pani Zdzieborska tego wszystkiego nie zauważa lub nie chce zauważyć to może powinna się zająć czymś innym. Przykrym zjawiskiem jest to, że TP od lat zamieszcza wiele antyamerykańskich komentarzy (różnych autorów) wzorując się na skorumpowanych mediach amerykańskich i nie tylko.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]