Reklama

Jak się tego nie da zrobić

Jak się tego nie da zrobić

04.12.2006
Czyta się kilka minut
Jeżeli wziąć za dobrą monetę przechwałkę Piotra Tymochowicza, że każdego potrafi wypromować na polityka, mamy do czynienia z filmem, który od pierwszej do ostatniej minuty zaprzecza tej tezie.
Piotr Tymochowicz
Z

Zaczynamy od scen selekcji ochotników, z których większość jest wykluczana z dalszej zabawy, w trakcie widzimy kolejnych bohaterów rezygnujących ze szkolenia, a kończymy z jednym wytrwałym, który zrobił wszystko, czego chciał od niego Tymochowicz, poza jednym: odniesieniem sukcesu w polityce. Więcej, widzimy go w fenomenalnej scenie rozmowy z Jackiem Hugo-Baderem, dziennikarzem "Gazety Wyborczej", w której zupełnie się "sypie", wypadając z roli chłodnego, przekonanego o swojej racji polityka.

Adepci sztuki manipulacji są intensywnie uczeni mowy ciała i gestykulacji, sztandarowego "produktu" Tymochowicza, która ma wzmacniać siłę ich oddziaływania. I umiejętności tej nie wykorzystują nawet przez minutę, głównie dlatego, że wszystkie ich wystąpienia aranżowane są w sytuacjach, które im to utrudniają - z mikrofonem bądź tubą w ręku albo na mównicy. Nota bene...

7923

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]