Reklama

Jak odchodzi Cimoszewicz

Jak odchodzi Cimoszewicz

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Włodzimierz Cimoszewicz nie mógł zapobiec starciu socjaldemokratów i SLD w wyborach parlamentarnych, ale mógł zapobiec śmiertelnemu dla lewicy zwarciu z Markiem Borowskim w walce o pałac prezydencki i zrobił to.
C

Czy istniała szansa na wspólnego kandydata lewicy? Nie. SdPl buduje tożsamość przez odcinanie się od SLD-owskich korzeni, więc musiała wystawić własnego kandydata. Sojusz nie mógł go zaakceptować, bo tak naprawdę, co ujawnił Marek Dyduch, Borowski dla SLD to “podwójny zdrajca".

Nie powiodła się też próba uzyskania poparcia dla Cimoszewicza ze strony Partii Demokratycznej. PD po romansie z Belką, Hausnerem i Ordynacką, nie chce dostarczać więcej argumentów na to, że jest tratwą ratunkową dla postkomunistów.

W tej sytuacji marszałek Sejmu i prezydent mogli dla towarzyszy zrobić już tylko jedno. Rozdzielić wybory parlamentarne i prezydenckie. Chociaż o dwa tygodnie. Może obolała po wrześniowych wyborach lewica zgodzi się w październiku na jednego kandydata na prezydenta, nawet gdyby miał nim być Marek Borowski? Może trzykrotne wybory w ciągu...

1284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]