Reklama

Nie taran, lecz tratwa

Nie taran, lecz tratwa

10.07.2005
Czyta się kilka minut
Przez ostatnie miesiące polska lewica przypominała mrowisko, pełne sprzecznych ambicji i skłóconych interesów. Ale w cieniu gabinetów, tam gdzie przez całe tygodnie trwały bezpłodne narady ostatniej szansy, pisane są wreszcie jakieś scenariusze.
K

Która to historyczna postać powiedziała niegdyś, że trzeba zmienić wszystko, żeby nie zmienić niczego? Z pewnością ta maksyma przyświeca twórcom ostatniej ofensywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nawet jeśli nie powtarzają jej codziennie przez sen.

Mamy do czynienia z ożywionym ruchem - władzę nad partią objęli trzydziestolatkowie z Wojciechem Olejniczakiem na czele i uwikłali się od razu w wojenkę z aparatczykami w wieku ich ojców. Józef Oleksy, Leszek Miller, Jerzy Jaskiernia, nie bardzo chciani, upokorzeni, rozważają wycofanie się z polityki. Coś pękło, coś się skończyło. A równocześnie wszystko ma trwać, tak jak było.

Wygrały tricki

Ma trwać nie tylko dlatego, że nad przemianą za kulisami czuwa wytrawne grono starych wyjadaczy: w partii Krzysztof Janik czy Jerzy Szmajdziński, a na dalszym planie Aleksander...

8734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]