Reklama

Instytut bożych energii

Instytut bożych energii

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Z wykształcenia jest fizykiem jądrowym, ale życia nie poświęcił nauce. – Mimo że lubiłem te wysokie energie fizyczne, w Bogu widziałem większą moc – mówi Andrzej Sionek.
Fot. Henryk Przondziono / GOŚĆ NIEDZIELNY
Z

Z zatłoczonej sali co chwilę padają pytania. Pojawiają się też komentarze, uwagi – ludzie zebrani w ten sobotni poranek na oszklonej werandzie olbrzymiej, drewnianej willi w Lanckoronie nie są biernymi słuchaczami. Oni prowadzą rozmowę – nie tylko ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim z mężczyzną stojącym za niewielką mównicą. Skromne ubranie, na twarzy to skupienie, to uśmiech. Nauczyciel? Przewodnik? Andrzej Sionek woli raczej określenie: lider w Kościele. Niegdyś mówiono po prostu: kaznodzieja.
POCZĄTKI
Bogu chciał służyć od zawsze – w latach 60. XX wieku jest ministrantem u krakowskich franciszkanów.
– To był czas wzrastania w klimacie nowej drogi dla Kościoła i pasji dla tego, co kryło się za wizją Soboru Watykańskiego II – opowiada Andrzej Sionek. – A u franciszkanów trafiłem naprawdę w dobre gniazdo – znalazłem się pod opieką bardzo...

10271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]