Reklama

Ładowanie...

Instrukcja obsługi giełdy dla niezaawansowanych

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Nigdy dość powtarzania prawd oczywistych. Nauczeni smutnym doświadczeniem ostatnich tygodni, kiedy w końcu również u nas zapadł się rynek kapitałowy, przypomnijmy sobie raz jeszcze kilka podstawowych reguł z poradnika giełdowego inwestora-amatora.
W

Wbić je sobie do głowy powinien każdy, kto traktuje giełdę jako formę lokowania własnych oszczędności. Innymi słowy: ten, kto na giełdzie nie spekuluje. A takich ludzi jest wśród giełdowych inwestorów znakomita większość.

Po pierwsze - nigdy nie wkładaj wszystkich nadwyżek finansowych w giełdę. Masz już dziś naprawdę spory wybór opłacalnych i bezpiecznych inwestycji. W tym również alternatywne instrumenty pochodne, zwane fachowo "produktami strukturyzowanymi z gwarancją kapitału". Dla takich inwestycji pogoda robi się tym lepsza, im więcej chmur gromadzi się nad giełdą. Zanim pójdziesz na giełdę, rozejrzyj się wśród alternatywnych instrumentów oszczędzania. Dopasowuj je do oceny sytuacji makroekonomicznej. Wbrew pozorom nie jest to trudne, bo konsens co do kierunku rozwoju gospodarki na ogół łatwo uchwycić. A ogólne wskazówki co do sposobu postępowania są...

3109

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]