Reklama

Instrukcja obsługi giełdy dla niezaawansowanych

Instrukcja obsługi giełdy dla niezaawansowanych

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Nigdy dość powtarzania prawd oczywistych. Nauczeni smutnym doświadczeniem ostatnich tygodni, kiedy w końcu również u nas zapadł się rynek kapitałowy, przypomnijmy sobie raz jeszcze kilka podstawowych reguł z poradnika giełdowego inwestora-amatora.
W

Wbić je sobie do głowy powinien każdy, kto traktuje giełdę jako formę lokowania własnych oszczędności. Innymi słowy: ten, kto na giełdzie nie spekuluje. A takich ludzi jest wśród giełdowych inwestorów znakomita większość.

Po pierwsze - nigdy nie wkładaj wszystkich nadwyżek finansowych w giełdę. Masz już dziś naprawdę spory wybór opłacalnych i bezpiecznych inwestycji. W tym również alternatywne instrumenty pochodne, zwane fachowo "produktami strukturyzowanymi z gwarancją kapitału". Dla takich inwestycji pogoda robi się tym lepsza, im więcej chmur gromadzi się nad giełdą. Zanim pójdziesz na giełdę, rozejrzyj się wśród alternatywnych instrumentów oszczędzania. Dopasowuj je do oceny sytuacji makroekonomicznej. Wbrew pozorom nie jest to trudne, bo konsens co do kierunku rozwoju gospodarki na ogół łatwo uchwycić. A ogólne wskazówki co do sposobu postępowania są...

3109

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]