Reklama

Nie chcą i już

Nie chcą i już

03.01.2007
Czyta się kilka minut
1 stycznia Słowenia znalazła się w strefie euro. Kiedy w jej ślady pójdzie Polska? Spróbujmy poszukać odpowiedzi, analizując wypowiedzi przedstawicieli koalicji rządowej.
fot. KNA-Bild
N

Nie są one może zbyt częste, ale za to, nawet jak na standardy obowiązujące w tych kręgach w kwestiach ekonomicznych, wyjątkowo pokrętne. Załącznik 1. do deklaracji programowej "Solidarne państwo", towarzyszącej rewitalizacji koalicji PiS-Samoobrona-LPR, rozwijając w kilku punktach zasady "suwerennego państwa", obiecuje zachowanie przez rząd "pragmatycznego stanowiska w sprawie wspólnej waluty". Pragmatycznego, czyli - jak łatwo się domyślić - nie na łapu-capu, bo euro uszczupla zasób suwerenności gospodarczej. A tej gotowi jesteśmy bronić. W znaczeniu nadanemu temu pojęciu przez koalicjantów pragmatyzm to tyle co wstrzemięźliwość, nieufność, niechęć.

Oprócz tego "oficjalnego stanowiska" mieliśmy w minionym roku całą serię luźnych dywagacji na temat euro ze strony pana prezydenta, pana premiera, pani wicepremier-minister finansów i pomniejszych kacyków...

18742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]