Reklama

„Infinity”

„Infinity”

28.04.2009
Czyta się kilka minut
"Infinity" Kapela Ze Wsi WarszawaKayax
"

"Gdyby Szopen żył w Bostonie nieco później, o sto lat, to by grał na saksofonie, nie zmarnowałby się tak" - powiada stary kolonijno-obozowy szlagier, a Kapela Ze Wsi Warszawa efektownie wprowadza ideę w czyn. Podobnie jak słynny kompozytor grupa czerpie z ludowego repertuaru Mazowsza, poddając go śmiałym awangardowym zabiegom, i podobnie jak w przypadku Chopina kompozycje Kapeli najpierw mają okazję poznać słuchacze z zagranicy. Odkąd w roku 2004 praktycznie nieznany w kraju zespół został laureatem konkursu Radia BBC dla najlepszego zespołu wykonującego muzykę folkową, zachodnie premiery albumów Warsaw Village Band o kilka miesięcy wyprzedzają polskie. I okazuje się, że do Europy - tak, ale z naszymi oberkami.

Już przy poprzednich płytach było wiadomo, że Kapela jest lekiem nie tylko na całe zło PRL-owskiej cepeliady, ale i ponadustrojowego skansenowego...

2650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]