Reklama

Hongkong: protesty od nowa

Hongkong: protesty od nowa

01.12.2014
Czyta się kilka minut
Zdawało się, że protesty w Hongkongu weszły już w fazę agonalną – tymczasem rozgorzały na nowo.
D

Demonstranci, którzy od września sprzeciwiają się ograniczaniu przez Pekin autonomii miasta i blokują jego centrum, chcieli zająć budynki rządowe. Przez kilka dni trwały starcia studentów z policją, która użyła pałek i gazu; są ranni i aresztowani. Represje sprawiły, że grupa brytyjskich posłów zapowiedziała, iż uda się do Hongkongu, by ocenić sytuację – po tym, jak w 1997 r. Londyn oddał swoją kolonię Chinom, miasto miało posiadać autonomię. Pekin grozi, że posłów nie wpuści.

518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]