Reklama

Homo sapiens wyszli wcześniej

Homo sapiens wyszli wcześniej

29.01.2018
Czyta się kilka minut
177–194 tys. lat liczą skamieniałe fragmenty szczęki (na zdj.)
TEL AVIV UNIVERSITY / EPA / PAP
H

Homo sapiens znalezione w jaskini Misliya na stoku góry Karmel w Izraelu – donoszą Israel Hershkovitz i współpracownicy na łamach „Science”. Paleoantropolodzy mogli więc kolejny raz użyć tradycyjnej formułki „wcześniej niż dotąd myśleliśmy”, opisując migrację człowieka. Znalezisko znacznie bowiem przesuwa czas wyjścia naszych przodków z Afryki – mogło to nastąpić już 220 tys. lat temu. Dla pewności datowanie skamieniałości przeprowadzono przy użyciu trzech różnych technik w trzech laboratoriach. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

--- znaleziony! Nie *znalezione!

(..)fragmenty szczęki Homo sapiens znalezione w jaskini (...) Jeśli potraktujemy lead jako pierwszą część zdania, dokończoną już w treści artykułu - wszystko się zgadza.

... wyszli wcześniej. Lepiej: homines sapientes wyszli wcześniej. Albo: przedstawiciele gatunku "homo sapiens" wyszli... Rozumiem, że Autor nie musi znać łaciny, ale TP ma chyba lektora?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]