Reklama

Heroizmu nie wolno wymuszać

Heroizmu nie wolno wymuszać

16.09.2014
Czyta się kilka minut
Książka rozmów z Bogdanem Chazanem każe wrócić do sprawy kompromisu antyaborcyjnego.
G

Gdy pada hasło „prof. Chazan”, uwaga kieruje się ku dwóm zagadnieniom różnego wymiaru. Pierwsze to sprawa zwolnienia z pracy lekarza i zarazem dyrektora jednego ze szpitali położniczo-ginekologicznych. W tym zakresie książka „Prawo do życia. Bez kompromisu” (WAM 2014) wnosi elementy pogłębiające naszą znajomość sprawy: dopiero z niej dowiadujemy się o zakresie działań lekarza, którego media oskarżyły o uniemożliwienie pacjentce przeprowadzenia aborcji dziecka dotkniętego wstrząsająco głębokim niedorozwojem. Sama znalazłam tu odpowiedzi na pytania, które zadawałam w internecie, np. o przemilczany fakt opieki nad dzieckiem po jego urodzeniu, aż do rychłego zgonu. Dowiedziałam się też, że szpital, o którym mowa, prowadzi akcję adopcyjną dla dzieci pozostawianych przez matki.
Sama sprawa, o którą tak gorąco upominały się media i organizacje feministyczne, najmniej wiadomości...

5760

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]