Reklama

Hej, kartki w dłoń!

Hej, kartki w dłoń!

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Polska to kraj okazałych domostw przy marnych drogach. Po tych drogach suną zaś samochody, których stan techniczny jest zdecydowanie lepszy niż stan tego, po czym przyszło im się poruszać. W zasadzie - bo stan samochodu zwykł prędzej czy później zbliżać się do stanu tego, po czym on jeździ. Ciekawe, kiedy dostrzeżemy tę zależność i zainteresujemy się, kto za tę drogę odpowiada i dlaczego tak długo jej nie remontuje. A jeśli już remontuje, to dlaczego tak wolno i tak kiepsko, że po chwili wraca do stanu wyjściowego.
B

Być może ten moment jest bliski - nadzieję dają tu losy trawników, które rozpościerają się wokół domostw jak Polska długa i szeroka. Te wystrzyżone trawniki - symbol awansu cywilizacyjnego minionego dwudziestolecia - urywały się kiedyś przy bramie wejściowej, przed którą straszyły zarośnięte rowy. Rowy były już przecież publiczne, czyli - niczyje. Od jakiegoś czasu obserwujemy wielką zmianę. Kosiarka - chluba każdego właściciela domu - coraz częściej wyjeżdża za bramę, doprowadzając rów do stanu zbliżonego do trawnika po drugiej stronie siatki. Lecz od rowu i trawnika odróżnia się wciąż droga.

Drogi kosiarką załatać się nie da. Obywatelom nie jest jednak do tego potrzebny ciężki sprzęt, wystarczy kartka wyborcza. Tylko ona może zmusić władze do większego wysiłku. Zatem - kartki w dłoń!

854

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]