Reklama

Hazard przedwyborczy

Hazard przedwyborczy

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Uderzając w Grzegorza Schetynę, premier Donald Tusk rozregulował jedyny skuteczny mechanizm administrowania partią, nie oferując niczego w zamian. Koronnym dowodem są jego własne kłopoty z zapleczem.
/rys. Mirosław Owczarek
O

Obchody drugiej rocznicy rządu premier Donald Tusk obmyślał z ludźmi "dworu", a więc tymi, których dopiero co przesunął lub miał przesunąć. Nadal się ich radzi, bo innego zaplecza politycznego - poza PR-owcem Igorem Ostachowiczem - w praktyce nie ma.

Bilans tych obchodów jest, formalnie rzecz biorąc, udany. Media, nawet te przyjazne, powtarzają wprawdzie, że brakuje im spełnionych obietnic wyborczych i modernizacyjnych reform, ale sondaże są wciąż dobre. Co prawda nie wszystkie - oceny rządu wypadają od miesięcy coraz gorzej, ale dopóki Platforma Obywatelska ma się nieźle,  nie widać powodu do desperowania. To partie wygrywają wybory i tworzą rządy.

Fasada i rysy

Można zatem spokojnie zanudzić dziennikarzy tabelami (rok temu przedstawiano prognozy do 2020 r.) i obwieścić - choćby ustami ministra Michała...

9555

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]