Reklama

Hackowanie życia

Hackowanie życia

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Masz za dużo na głowie? Chcesz sobie wyrobić dobre nawyki? Nie panujesz nad czasem? Masz problemy z zapamiętywaniem? Jesteś wciąż rozproszony? Na to wszystko są odpowiednie aplikacje.
Aplikacje z kategorii „produktywność” obiecują użytkownikom zwiększenie wydajności pracy, osiągnięcie wymarzonych zamiarów i pokonanie wszelkich przeciwności. Fot. itunes.apple.com x 6
W

Wydajność pracy staje się dziś największą cnotą. Kto jest bardziej produktywny, osiągnie więcej – głoszą korporacyjne standardy.
Ma to też swoją drugą stronę. Każda bezproduktywna chwila wywołuje w nas wyrzuty sumienia, domagając się odpracowania. Największymi wrogami współczesnego przykazania „bądź bardziej produktywny” są prokrastynacja i rozproszenie, urastające do wymiarów dwóch największych chorób późnej nowoczesności.
Prokrastynacja, czyli opóźnianie rozpoczęcia pracy, sprawia, że wszystko rozpaczliwie robimy na ostatnią chwilę. A rozproszenie – wywoływane przez stale rosnącą liczbę docierających do nas bodźców (telefony, SMS-y, powiadomienia o poczcie elektronicznej i z portali społecznościowych) – uniemożliwia skupienie uwagi na jednej czynności dłużej niż pięć minut [pisaliśmy o tym obszerniej w „TP” 5/2013 – red.]
Lekarstwem na te choroby mają być,...

7423

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]