Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Hackowanie życia

Hackowanie życia

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Masz za dużo na głowie? Chcesz sobie wyrobić dobre nawyki? Nie panujesz nad czasem? Masz problemy z zapamiętywaniem? Jesteś wciąż rozproszony? Na to wszystko są odpowiednie aplikacje.
Aplikacje z kategorii „produktywność” obiecują użytkownikom zwiększenie wydajności pracy, osiągnięcie wymarzonych zamiarów i pokonanie wszelkich przeciwności. Fot. itunes.apple.com x 6
W

Wydajność pracy staje się dziś największą cnotą. Kto jest bardziej produktywny, osiągnie więcej – głoszą korporacyjne standardy.
Ma to też swoją drugą stronę. Każda bezproduktywna chwila wywołuje w nas wyrzuty sumienia, domagając się odpracowania. Największymi wrogami współczesnego przykazania „bądź bardziej produktywny” są prokrastynacja i rozproszenie, urastające do wymiarów dwóch największych chorób późnej nowoczesności.
Prokrastynacja, czyli opóźnianie rozpoczęcia pracy, sprawia, że wszystko rozpaczliwie robimy na ostatnią chwilę. A rozproszenie – wywoływane przez stale rosnącą liczbę docierających do nas bodźców (telefony, SMS-y, powiadomienia o poczcie elektronicznej i z portali społecznościowych) – uniemożliwia skupienie uwagi na jednej czynności dłużej niż pięć minut [pisaliśmy o tym obszerniej w „TP” 5/2013 – red.]
Lekarstwem na te choroby mają być,...

7423

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]