Reklama

Ładowanie...

Gry w trójkącie

11.03.2008
Czyta się kilka minut
Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta: na sporach o zmiany w Polskim Radiu i Telewizji najbardziej skorzysta lewica.
P

Propozycje zmian w mediach publicznych przedstawione przez Platformę Obywatelską warte byłyby przedyskutowania. Tyle tylko że nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek miał zamiar to zrobić. Cała inicjatywa wygląda na słabo przemyślany odruch politycznego instynktu. Odruch, który może skończyć się pierwszą bezdyskusyjną porażką PO.

Które dno jest ważniejsze?

Projekt medialnej rewolucji ma wiele warstw. Pierwszą z nich jest jakieś rozwiązanie problemu TVP, która stanowi w tej chwili wątpliwą hybrydę. Instytucja publiczna finansowana z pseudopodatku jest jednocześnie wielką korporacją, kluczowym graczem na rynku reklamy, którego oferta różni się od oferty telewizji komercyjnych dopiero po bardzo uważnym oglądzie (czyli w późnych godzinach wieczornych). Do tego rzesza obywateli zaniedbuje płacenie abonamentu, a korporacja...

7754

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]