Reklama

Gry śmiercią

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Odpowiedzialność przed wyborcami nie równa się odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu.
T

To najprostsza rzecz, jaką można powiedzieć w związku z projektem raportu sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, przedstawionym przez jej przewodniczącego Ryszarda Kalisza. Zdanie, że Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro "realizując koncepcję wykluczania dużych grup obywateli, stworzyli system eliminowania przy zastosowaniu przepisów prawa karnego poszczególnych osób zaliczonych do tych grup" brzmi tak, jak zostało napisane: koślawo. Podobnie jak robienie szefowi jakiegokolwiek rządu zarzutu, że organizował nieformalne narady. W dodatku wszystko odbywa się na chwilę przed rozpoczęciem kampanii wyborczej (w momencie, gdy Ryszard Kalisz walczy o dobre miejsce na liście) - trwające z górą trzy lata prace komisji można było zakończyć wcześniej.

W najważniejszej sprawie - okoliczności śmierci Barbary Blidy - pozostajemy na poziomie...

1518

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]