Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Głupia sprawa

Głupia sprawa

19.02.2008
Czyta się kilka minut
IPN przedstawia "Po Zagładzie" jako publikację "merytorycznie bardzo dobrą", napisaną przez "kompetentnego historyka" zgodnie ze "stosowaną w tym zawodzie metodologią". Tymczasem książka zawiera rażące błędy, wskazujące na nieznajomość tematu i nieporadność w traktowaniu materiału źródłowego.
J

Jan Marek Chodakiewicz jest amerykańskim historykiem polskiego pochodzenia, absolwentem Columbia University, gdzie w 2001 r. obronił rozprawę doktorską, i profesorem The Institute of World Politics w Waszyngtonie. Znacznie większą renomą niż w USA cieszy się jednak w Polsce, gdzie ukazało się kilka jego książek, a także liczne artykuły. W styczniu 2008 r. wydawnictwo IPN rozpoczęło promocję jego nowego dzieła, "Po Zagładzie". Naszą uwagę absorbować będzie ta właśnie książka oraz powody i okoliczności jej wydania. Pod pewnymi względami ta druga kwestia wydaje się nawet ważniejsza.

Rozbrat z IPN

Od razu należy zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z dziełem boleśnie zdezaktualizowanym: z niezmienioną wersją oryginalnego amerykańskiego wydania ("After the Holocaust: Polish-Jewish Conflict in the Wake of World War Two", Boulder...

22055

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]