Reklama

Sny o Bezgrzesznej

Sny o Bezgrzesznej

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Czy w okresie okupacji na polskich wsiach trwały "polowania na Żydów"? Okupacyjna wieś to terytorium horroru - twierdzą Jacek Leociak i Dariusz Libionka z Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
Eksponaty z muzeum byłego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem / fot. Grażyna Makara
M

Michał Okoński: Cały kraj znów dyskutuje o Polakach i Żydach. Zadowoleni Panowie?

Dariusz Libionka: Nie bardzo. Pytanie bowiem, jak dyskutuje i o czym. "Tygodnik" opublikował tekst o nowej książce Jana Tomasza Grossa w momencie, kiedy nie ma jej na rynku i kiedy niemal nikt jej nie przeczytał. Czy w takiej sytuacji sensowna dyskusja jest możliwa? Jeśli widzę w telewizji ludzi, którzy o II wojnie światowej nie napisali nawet jednego tekstu, np. Antoniego Dudka, zaczynam się zastanawiać, czy do rozmowy o katastrofie smoleńskiej nie należałoby zaprosić oficera marynarki wojennej zajmującego się łodziami podwodnymi. W programie Tomasza Lisa ekspertem od "Złotych żniw" był polityk mający wprawdzie tytuł doktora historii, ale niemający pojęcia o zagadnieniu. No właśnie: ekspertem czy człowiekiem zaproszonym, żeby była zadyma?

Podanie informacji, co...

37528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]