Reklama

Ładowanie...

Globalna wojna

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Przyczyn, dla których w wielu miejscach świata prześladuje się chrześcijan, nie sposób sprowadzać wyłącznie do religijnej nienawiści.
Infografika. Lech Mazurczyk
A

Asia Bibi, 43-letnia dziś katoliczka z Pakistanu skazana w 2010 r. na powieszenie za bluźnierstwo przeciw islamowi, wciąż przebywa w celi śmierci.

Jej 14-letnia rodaczka Rimshe Masih, którą przed rokiem uznano winną domniemanego zniszczenia Koranu, została uniewinniona, lecz na przedmieściach Islamabadu jej rodzinie wciąż grożą represje ze strony muzułmańskich sąsiadów.

27-letnia Meriam Ibrahim, którą w Sudanie skazano na śmierć za „odstępstwo od wiary” (islamskiej), dopiero kilkanaście dni temu – po tygodniach intensywnej presji ze strony państw zachodnich – mogła opuścić kraj.
To tylko trzy – znane z zachodnich mediów – przykłady poddawania prześladowaniom chrześcijan w ostatnich miesiącach. Trzy – z milionów.

Coraz więcej przemocy

Statystyki są zatrważające. Według szacunków niemieckiej organizacji praw człowieka Internationale...

8921

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]