Reklama

Gesty kampanii

Gesty kampanii

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Politycy mówią nie tylko słowem, ale też ciałem. Najlepiej robili to ci, co weszli do drugiej tury.
Kandydaci w debacie prezydenckiej TVP, 5 maja 2015 r.
Kandydaci w debacie prezydenckiej TVP, 5 maja 2015 r. / źródło: wyboryprezydenckie.tvp.pl
A

Anna Goc: Zobaczmy najpierw debatę prezydencką. (Oglądamy fragment, w którym kandydaci odpowiadają na pytanie, dlaczego ubiegają się o prezydenturę. Pierwszy występuje Andrzej Duda. Mówi: „Jeżeli zostanę wybrany na urząd prezydenta, a głęboko w to wierzę, to...”, w międzyczasie kładzie rękę na sercu).

Prof. Jolanta Antas: Ten gest pełni rolę przyrzeczenia. Jest jednak czymś więcej niż dwa uniesione do góry palce, które też są odczytywane jako przysięga. Ręka położona na sercu oznacza: „uwierz mi”.

Chce być wiarygodny?

Więcej. Zobowiązując się do spełnienia obietnic wyborczych, dotyka serca. W ten sposób pokazuje, że to, o czym mówi, jest mu bliskie. Zobaczmy to jeszcze raz.

(Cofamy nagranie o kilkanaście sekund).

Gest jest zrobiony za późno.

...
10623

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mowę ciała znają wszyscy PR-owcy, zatem szkolą uważniej te małpki które mają wygrać. Te które są spoza cyrku nie mają wystarczająco czasu by się wytresować.

Ludzie głosują raczej na kandydata bardziej sympatycznego aniżeli na mniej sympatycznego. Na tego, kto jest skromny i życzliwy dla otoczenia. Jeśli to mężczyzna, to na takiego co ma elegancką małżonkę. Czy ktoś z Polaków potrafi przytoczyć jakąś wypowiedź Nicolasa Sarkoziego ? No może jeden na tysiąc. Ale każdy wie, że jego małżonką jest Carla Bruni.

Szczerze od serca napiszę, że spomiędzy obecnych pozostałych kandydatów jest mi obojętne który wygra, oba wybory w mojej opinii i z mojego punktu widzenia niosą pewne zyski i pewne ryzyko dla Polski. Niemniej ostatni wyborczy spot pana Dudy odbieram za strzał w własną stopę, nie pojmuje sensu, ale co mi tam, może musiał? Ot taki warunek na dopuszczenie do koryta? ps. ciekawi mnie czy pan zrozumiał subtelność niedomówienia? :)))

Uważam, że Duda i jego sztab wykazują się większą inteligencją od przeciwnika. Duda trzyma blisko siebie małżonkę i córkę przez co zdobywa coraz większą sympatię w Polsce. Żyjemy w erze obrazkowej. Ludziom nie chce się analizować, wolą raczej patrzeć. A poza tym dla dobra naszego kraju warto wysyłać za granicę reprezentację, która zna języki ( pani Duda jest germanistką ), jest merytoryczna, dynamiczna i generalnie pięknie się prezentuje.

ze względu na nie do końca "właściwie" uregulowaną sytuację rodzinną :P

Rzecz jasna dobry prezydent nie musi wyglądać jak model, a pani prezydentowa jak modelka. Jednak we współczesnym świecie jest tak, że polityk, który chce przekonać wyborców musi pokazywać sobą, że prowadzi, jeśli nie sportowy, to chociaż zdrowy tryb życia.

Cóż za wyczucie i zdolność przemilczenia, byle do kandydata którego pan popiera nie zniechęcić :)))

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]