Reklama

Gesty kampanii

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Politycy mówią nie tylko słowem, ale też ciałem. Najlepiej robili to ci, co weszli do drugiej tury.
Kandydaci w debacie prezydenckiej TVP, 5 maja 2015 r.
Kandydaci w debacie prezydenckiej TVP, 5 maja 2015 r. / źródło: wyboryprezydenckie.tvp.pl
A

Anna Goc: Zobaczmy najpierw debatę prezydencką. (Oglądamy fragment, w którym kandydaci odpowiadają na pytanie, dlaczego ubiegają się o prezydenturę. Pierwszy występuje Andrzej Duda. Mówi: „Jeżeli zostanę wybrany na urząd prezydenta, a głęboko w to wierzę, to...”, w międzyczasie kładzie rękę na sercu).

Prof. Jolanta Antas: Ten gest pełni rolę przyrzeczenia. Jest jednak czymś więcej niż dwa uniesione do góry palce, które też są odczytywane jako przysięga. Ręka położona na sercu oznacza: „uwierz mi”.

Chce być wiarygodny?

Więcej. Zobowiązując się do spełnienia obietnic wyborczych, dotyka serca. W ten sposób pokazuje, że to, o czym mówi, jest mu bliskie. Zobaczmy to jeszcze raz.

(Cofamy nagranie o kilkanaście sekund).

Gest jest zrobiony za późno.

...
10623

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]