Reklama

Generalnie chodzi o sztukę

Generalnie chodzi o sztukę

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Wojciech Waglewski, muzyk: Żeby się wyzwolić, trzeba sobie czegoś odmówić. Tak jest w zespole, w rodzinie i właściwie we wszystkim. Żeby dziś czuć się wolnym muzykantem, musiałem się wcześniej sporo napracować.
Fot. Michał Murawski / ishootmusic.eu
W

WOJCIECH BONOWICZ: Zacznę od pytania, które na łamach „Tygodnika” zadała w wywiadzie nasza współpracowniczka, dziesięcioletnia Hania Łabędzka: jakie jest Twoje ulubione słowo?

WOJCIECH WAGLEWSKI: Czy „ulubione” ma oznaczać: to, które często powtarzam?

Raczej to, które powtarzasz z przyjemnością. Które najlepiej Ciebie wyraża.

Oj, to nie wiem. Ojciec zwrócił mi kiedyś uwagę, że często używam zwrotu „w gruncie rzeczy”. Albo „generalnie”. Ale to mnie wkurza.
Lubię słowa, które zniknęły z języka, a potem do niego wróciły. Np. słowo „szacunek”, które wróciło wraz z hiphopowcami jako przekład angielskiego respect. „Mieć szacunek” jako wyraz uznania – to mi pasuje.

Myślałem, że odpowiesz: lubię wszystkie słowa kojarzące się z wolnością, jak „swoboda”, „nie musieć”. Pełno ich w każdym razie w Twoich...

17010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dziękuję pięknie o pytanie o dwa wyjątki. Ciągle zachodziłem w głowę o co może chodzić :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]