Reklama

Mąż, ojciec, muzyk

Mąż, ojciec, muzyk

13.12.2015
Czyta się kilka minut
Wojciech Waglewski: Bardzo głęboko wierzę w monogamię. To dosyć osobny pogląd w dzisiejszych czasach. Wierzę również w to, że z dziećmi należy być od małego.
Fot. Andrzej Georgiew dla „TP”
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Pamiętasz siebie jako trzydziestolatka? 

WOJCIECH WAGLEWSKI: Pamiętam, że na głowie miałem więcej włosów.

I nie miałeś jeszcze własnego zespołu. Voo Voo powstanie w roku 1985. 

Wcześniej grałem z Wojtkiem Morawskim, Nowickim i Zbyszkiem Hołdysem. Już wtedy miałem parcie na dyrygowanie. Zespół tworzyły cztery indywidualności – i to był powód jego rozpadu. Wojtek mówił mi już wtedy, że podporządkowywanie się jest wbrew mojej naturze.

Rozwiązanie sytuacji poniekąd przyszło naturalnie. To była forma rockowego kabaretu politycznego i jako taka nie miała szans na zaistnienie. Śpiewaliśmy o więzieniu w Białołęce i o tym, że nie ma już Boga w relacjach między ludźmi... Zagraliśmy chyba z siedem koncertów, narażając się komu się tylko dało... i się rozwiązaliśmy.

Ale wciąż nie...

15864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kocham tego człowieka od dziecka. Po raz kolejny wiem dlaczego. Może by mnie pan adoptował, panie Wagiel?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]