Reklama

Franciszkanie pomagają narkomanom

Franciszkanie pomagają narkomanom

19.05.2014
Czyta się kilka minut
Ona ma za sobą dziesięć lat ćpania i trójkę odebranych dzieci. On ma o osiem lat nałogu więcej i cztery próby samobójcze.
W pracowni plastycznej Ośrodka Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano”. Chęciny, maj 2014 r. Fot. Paweł Małecki / OGI MEDIA / DLA „TP”
D

Do Ośrodka Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano” w Chęcinach trafili z tym samym problemem do rozwiązania. On szukał terapii i namiary na to miejsce dostał w ­MOPS-ie. Jej ośrodek znalazła teściowa i postawiła ultimatum – albo się wyleczy, albo ona zadba o to, żeby już nigdy nie mogła zajmować się dziećmi.
Ma być domowo
Działający od dziesięciu lat ośrodek przy klasztorze oo. Franciszkanów to jedyna w Polsce placówka resocjalizacyjna, która powstała przy klasztorze i działa jako jego integralna część. Prowadzą go bracia z krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię. Pracę ośrodka, który ma podpisany kontrakt z NFZ, nadzoruje superwizor rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Narkomanii. Leczenie trwa od kilku miesięcy do roku. „Jesteśmy niezależnym Domostwem San Damiano” – mówią o sobie pacjenci. Bo jak twierdzą...

8604

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]