Reklama

Ładowanie...

Fałszywką w Polaków

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka celnie strzela z broni wymierzonej w opozycję. Kule zawsze rykoszetem trafią w mieszkających na Białorusi Polaków. Tym razem postanowił wystrzelić w wolne słowo. Oświadczył, że wypowiedzi internautów na najpopularniejszym białoruskim portalu będą kontrolowane.
K

Kolejnym celem stał się “Głos znad Niemna" - tygodnik Polaków na Białorusi. Za namową białoruskich służb specjalnych kilku wyrzuconych z gazety dziennikarzy zaczęło wydawać podrobione jej numery, propagandowe, różniące się w treści od prawdziwego “Głosu". W internecie powstała strona fałszywej gazety.

Białoruski reżim widzi w Polakach realne zagrożenie. Świadczą o tym choćby rzucane pod ich adresem oskarżenia o przygotowywanie rewolucji. Polska dyplomacja próbująca im pomagać oskarżana jest o ingerencje w wewnętrzną politykę Białorusi i działania sprzeczne z prawem międzynarodowym. Po marcowych aferach, związanych z próbą przywrócenia na stanowisko kierownicze Związku Polaków na Białorusi podporządkowanych reżimowi ludzi, konflikt wokół organizacji trwa. Jednak nie jest już o nim tak głośno w polskich mediach - zepchnęły go na bok inne sensacje. Polacy na...

1054

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]