Reklama

Fałszywką w Polaków

Fałszywką w Polaków

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka celnie strzela z broni wymierzonej w opozycję. Kule zawsze rykoszetem trafią w mieszkających na Białorusi Polaków. Tym razem postanowił wystrzelić w wolne słowo. Oświadczył, że wypowiedzi internautów na najpopularniejszym białoruskim portalu będą kontrolowane.
K

Kolejnym celem stał się “Głos znad Niemna" - tygodnik Polaków na Białorusi. Za namową białoruskich służb specjalnych kilku wyrzuconych z gazety dziennikarzy zaczęło wydawać podrobione jej numery, propagandowe, różniące się w treści od prawdziwego “Głosu". W internecie powstała strona fałszywej gazety.

Białoruski reżim widzi w Polakach realne zagrożenie. Świadczą o tym choćby rzucane pod ich adresem oskarżenia o przygotowywanie rewolucji. Polska dyplomacja próbująca im pomagać oskarżana jest o ingerencje w wewnętrzną politykę Białorusi i działania sprzeczne z prawem międzynarodowym. Po marcowych aferach, związanych z próbą przywrócenia na stanowisko kierownicze Związku Polaków na Białorusi podporządkowanych reżimowi ludzi, konflikt wokół organizacji trwa. Jednak nie jest już o nim tak głośno w polskich mediach - zepchnęły go na bok inne sensacje. Polacy na...

1054

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]