Reklama

Fachowcy do spółek

Fachowcy do spółek

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Im większa transparentność przy obsadzie miejsc w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, tym większa pewność, że władza nie traktuje tych stanowisk jak politycznych łupów.
G

Górnicy z kopalni Bełchatów nie mogli uwierzyć, ile zarabiają związkowcy, którzy reprezentują ich w radzie nadzorczej Petrobanku. Państwowa kopalnia miała w banku swoje udziały. Było to kilkanaście lat temu. Od tamtej pory nie tylko górnicy wiedzą, że zasiadanie w radzie nadzorczej jest intratne. Ale tak jak górnicy nie mogli uwierzyć w wysokość uposażenia członka rady, tak inni nie rozumieli, co związkowcy z kopalni robią w radzie nadzorczej banku - jakie mają kwalifikacje, aby tam zasiadać?

Pytanie to przez lata zadawano członkom rad nadzorczych wielu spółek skarbu państwa. I, niestety, nadal je można stawiać.

Spółki do wzięcia

Platforma Obywatelska wygrała wybory, bo m.in. obiecała odpolitycznienie gospodarki. Wyrazem tego miało być wprowadzenie zasady, że posady w zarządach i radach nadzorczych w ...

7898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]