Reklama

Dzikie zielsko

Dzikie zielsko

30.06.2014
Czyta się kilka minut
Polityczny teatrzyk tak mocno przyspieszył tuż przed letnią przerwą, że sprawa głosowania nad immunitetem Mariusza Kamińskiego i willi duchów w Kazimierzu wydaje się już odległa jak zeszłoroczny śnieg.
Fot. Paweł Bravo
A

A szkoda, bo oprócz komicznych wątków z godnym Klossa szyfrem obuwniczym byłej pierwszej damy, prócz niewątpliwej Schadenfreude dla tych, co wątpili, czy jej mąż jest naprawdę w rozmiarze europejskim, padła przy jej okazji wypowiedź warta odnotowania.
Stefan Niesiołowski, gdy rzecz cała już się odbyła, raczył stwierdzić, że dawny szef CBA to chwast, który zostanie wyrwany. Może to tylko aluzja do autoironicznej piosenki Brassensa o chwaście przełożonej jako „Złe ziele” przez Jeremiego Przyborę? Nie sądzę, bo jakże to tak – współzałożyciel arcykatolickiej partii rzuca cytatami z takiego bezbożnika? Dostrzegłem za to w tym zdaniu zabieg odczłowieczania wroga, bliski, nazbyt bliski retoryce tępienia kwasem pruskim niearyjskiego robactwa. Nie wiem, jak Państwa, ale mnie to równie bulwersuje, co bluzgi tysiąca kiboli o „pedałach”.
A jeszcze niedawno lubiłem pana posła...

5723

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]