Reklama

Dżentelmen

Dżentelmen

09.02.2010
Czyta się kilka minut
Niewielu mieliśmy ludzi tak przygotowanych do reprezentowania Polski na zewnątrz. Los chciał, że mógł swoje możliwości wykorzystać dopiero od 1989 r., ale stało się to z niewątpliwym pożytkiem dla Polski - zmarłego Krzysztofa Skubiszewskiego wspomina Aleksander Hall.
K

Krzysztof Skubiszewski to jeden z najważniejszych architektów Polski odrodzonej w roku 1989. Jak na nasze stosunki polityczne, bardzo długo - bo od powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego do zakończenia premierostwa Hanny Suchockiej - pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych. Jakkolwiek w moim przekonaniu w kluczowym okresie rządów Mazowieckiego kierunek polityki wyznaczał sam premier, który bardzo dobrze czuł problematykę spraw międzynarodowych, to w Skubiszewskim znalazł on niezwykle kompetentnego współpracownika i sprawnego wykonawcę.

Krzysztof Skubiszewski, profesor w zakresie prawa międzynarodowego, wykładał w wielu krajach Europy Zachodniej. Był dżentelmenem w każdym calu, reprezentantem typu profesorskiego w najlepszym tego słowa znaczeniu, miał w sobie także coś z brytyjskiego dyplomaty w starym stylu. Kilkakrotnie odbywałem z nim dłuższe rozmowy i ...

1816

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]