Dyskretna nuda młodej burżuazji

Debata o pokoleniu III RP
Tekstem Jana Sowy zaczynamy dyskusję o pokoleniu III RP, czyli pierwszej generacji urodzonej po 1989 roku. Jakie postawy społeczne reprezentują młodzi ludzie? Jaki mają stosunek do sfery publicznej? Jaki wpływ na ich kondycję miały społeczno-polityczne warunki, w których dorastali? W kolejnych numerach głos zabiorą m.in. profesor Jadwiga Staniszkis i minister Michał Boni. Do dyskusji zapraszamy też przedstawicieli pokolenia.
W niewielkim mieszkaniu kilku nastolatków stało się zakładnikami dogorywającej imprezy: Kasia, z "pobłażliwą minką, która, jak się zdaje, zadomowiła się na jej twarzy już na dobre". Wanda: "chodząca sumienność, rezolutność, koleżeńskość - pięćdziesiąt kilo żywego rozsądku dziwnie pozbawionego życia. Dalej spała Janka. Potem Tomcio - na niego szkoda słów, a za nim Badyl - zasrany...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
298,80 zł 99 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]