Reklama

Dyskretna nuda młodej burżuazji

Dyskretna nuda młodej burżuazji

06.04.2010
Czyta się kilka minut
Kondycja pokolenia młodych Polaków jest niepokojąca. Są bierni i bezideowi, o nic im nie chodzi, do niczego nie dążą, na niczym im nie zależy, nic nie jest dla nich istotne, nic nie wywołuje w nich namiętności, sprzeciwu, buntu.
/ rys. Mateusz Kaniewski
D

Debata o pokoleniu III RP

Tekstem Jana Sowy zaczynamy dyskusję o pokoleniu III RP, czyli pierwszej generacji urodzonej po 1989 roku. Jakie postawy społeczne reprezentują młodzi ludzie? Jaki mają stosunek do sfery publicznej? Jaki wpływ na ich kondycję miały społeczno-polityczne warunki, w których dorastali? W kolejnych numerach głos zabiorą m.in. profesor Jadwiga Staniszkis i minister Michał Boni. Do dyskusji zapraszamy też przedstawicieli pokolenia.

W niewielkim mieszkaniu kilku nastolatków stało się zakładnikami dogorywającej imprezy: Kasia, z "pobłażliwą minką, która, jak się zdaje, zadomowiła się na jej twarzy już na dobre". Wanda: "chodząca sumienność, rezolutność, koleżeńskość - pięćdziesiąt kilo żywego rozsądku dziwnie pozbawionego życia. Dalej spała Janka. Potem Tomcio - na niego szkoda słów, a za nim Badyl - zasrany...

17891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]