Reklama

Dyskretna nuda młodej burżuazji

06.04.2010
Czyta się kilka minut
Kondycja pokolenia młodych Polaków jest niepokojąca. Są bierni i bezideowi, o nic im nie chodzi, do niczego nie dążą, na niczym im nie zależy, nic nie jest dla nich istotne, nic nie wywołuje w nich namiętności, sprzeciwu, buntu.
/ rys. Mateusz Kaniewski
D

Debata o pokoleniu III RP

Tekstem Jana Sowy zaczynamy dyskusję o pokoleniu III RP, czyli pierwszej generacji urodzonej po 1989 roku. Jakie postawy społeczne reprezentują młodzi ludzie? Jaki mają stosunek do sfery publicznej? Jaki wpływ na ich kondycję miały społeczno-polityczne warunki, w których dorastali? W kolejnych numerach głos zabiorą m.in. profesor Jadwiga Staniszkis i minister Michał Boni. Do dyskusji zapraszamy też przedstawicieli pokolenia.

W niewielkim mieszkaniu kilku nastolatków stało się zakładnikami dogorywającej imprezy: Kasia, z "pobłażliwą minką, która, jak się zdaje, zadomowiła się na jej twarzy już na dobre". Wanda: "chodząca sumienność, rezolutność, koleżeńskość - pięćdziesiąt kilo żywego rozsądku dziwnie pozbawionego życia. Dalej spała Janka. Potem Tomcio - na niego szkoda słów, a za nim Badyl - zasrany...

17891

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]