Reklama

Ładowanie...

Duńska baśń

22.06.2021
Czyta się kilka minut
Piłkarze na nowo zbratani z kibicami. Reprezentanci kraju, którym zależy na drużynie narodowej, mimo iż grają w niej niemal za darmo. Mężczyźni zrywający ze stereotypem Wikinga i ujawniający wrażliwą stronę swojej osobowości. Przyjaciele Christiana Eriksena pokonali Rosjan 4:1 i grają dalej.
Duńczyk Jusuf Poulsen przeskakuje nad Rosjaninem Magomiedem Ozdojewem w meczu Dania-Rosja, Kopenhaga, 21 czerwca 2021 r. / Fot. Martin Meissner / AP Photo / East News
Ż

Żaden z nich nie należy, mówiąc najdelikatniej, do najlepszych piłkarzy w Europie. Nawet gwiazda Christiana Eriksena, którego stracili w trakcie pierwszego meczu, podczas ostatnich dwóch sezonów zdawała się przygasać: najpierw myśląc o odejściu z Tottenhamu zagubił gdzie formę, która wcześniej kazała o nim myśleć jako o jednym z czołowych rozgrywających Premier League, a później w Interze ewidentnie nie pasował do koncepcji trenera Antonio Conte i lwią część walki tej drużyny o mistrzostwo Włoch przesiedział na ławce rezerwowych. Kaspar Schmeichel, owszem, bramkarzem jest solidnym - wczoraj udowodnił to po raz kolejny, zatrzymując nogą strzał Gołowina, ale gdzie mu do legendy ojca, który wygrywał Ligę Mistrzów z Manchesterem United. Kjaer, Poulsen, Hojbjerg, Christiensen… tak, nie są to nazwiska kibicowi piłki nieznane, ale  raczej nie rozpalają wyobraźni speców od wielkich...

6426

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


Eurodostęp 2021 - oferta specjalna
https://www.tygodnikpowszechny.pl/sklep
Eurodostęp 2021 - oferta specjalna

Kup roczny dostęp do strony TygodnikPowszechny.pl i odbierz w prezencie książkę Michała Okońskiego "Światło bramki". Nie czekaj, oferta ograniczona! Sprawdź →

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]