Reklama

Ładowanie...

Drugie życie skończone

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Słynny wirtualny świat umiera śmiercią naturalną. Sporo to mówi o nas samych – użytkownikach sieci.
Fot. www.secondlife.com
M

Madelaine, dlaczego pozostałaś w Second Life?

– Bo dobrze się tutaj czuję. Po ponad pięciu latach ten wirtualny świat jest moim światem, częścią zwykłego życia.

– Zostało was niewielu. To „elitarna grupa”?

– Chyba nie. Na pewno czuć elitarność w rozmowach „starych” – bo oni nadal są. Jest Morrigan Polanski, Ayumi Cassini, Linka Demina, Jantarka Balczo, Jacek Shuftan, jestem i ja. Czujemy się czasami jak stadko dinozaurów, bo czas w SL zawsze płynął szybciej. Tutaj wspomnienia sprzed 5 lat to prehistoria.

Blask przeszłości

Madelaine Sautereau (imię postaci w SL) to jedna z najwierniejszych polskich użytkowniczek Second Life: świata, który oferuje nowe wirtualne życie. Madelaine jest pod względem tej wierności wyjątkiem. Nie podejmuje się zliczenia czasu, który spędziła w SL. Od kwietnia 2007 r. logowała się niemal codziennie, zwykle...

10296

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]