Reklama

Drugie dno piwa

Drugie dno piwa

22.09.2014
Czyta się kilka minut
Ceniony i rzutki biznesmen Marek Jakubiak (to m.in. za jego sprawą Polacy zwrócili uwagę na dobre piwa z małych browarów) postanowił wypłynąć na szerokie wody polityki społecznej.
W

W reakcji na wypowiedź boksera Dariusza Michalczewskiego, który wsparł środowiska gejów i lesbijek, Jakubiak napisał na Facebooku tak [pisownia oryginalna – red.]: „Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi będziesz miał co ssać!”.
Za tą dziwną, jeśli się nad nią zastanowić, figurą stylistyczną stoi konkretny projekt polityczny. Nie zdziwię się, jeżeli piwo Ciechan – okręt flagowy armady Marka Jakubiaka – stanie się ulubionym napojem narodowców. Rdzennie polska marka, bez fujarki i innych obrzydliwości, od przedsiębiorcy wspierającego także ufundowany na resentymencie portal Kresy.pl – czy nie o tym marzył zdrowy rdzeń naszego narodu?
Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, wyrażę więc i ja. Piwo Ciechan, podobnie jak inne produkty biznesmena Jakubiaka, zaczęło mi zalatywać. Polecam lokalną konkurencję, na szczęście jest bowiem...

1100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]