Reklama

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

27.10.2013
Czyta się kilka minut
Dziadek nieszczęśliwy, bo babka nieszczęśliwa. Babka nieszczęśliwa, bo po dwukrotnym końcu świata mało kto się podniesie. Rodzice nieszczęśliwi, bo ziemia obiecana z daleka wyglądała lepiej.
il. Andrzej Dudziński
W

W POPRZEDNIM ODCINKU...
Autor wygłasza odę do rodzinnej Wisły: „O miasto nieszczęsne, jakże można urodzić się w tobie! O miasto, miasto – Jeruzalem szału! O dziuro fatalna, nędzny półkurorcie – potrzebnyś zaiste jak dziura w aorcie!”. Później wspomina zabawki i dziecięce choroby: „uwielbiałem chorować, leżenie i oglądanie książek z obrazkami, z czasem ich czytanie było – i prawdę powiedziawszy jest – sto razy prawdziwszą formą egzystencji od jakiegokolwiek innego kręcenia się po powierzchni planety”.

REDAKCJA

Kornety szarytek
Kornety szarytek przypominały skrzydła ogromnych motyli; obładowane bujnymi bukietami zakonnice fruwały w sensie ścisłym. – Gdzie spieszycie, siostrzyczki? I dla kogóż tyle kwiatów? – babka w niektóre soboty przysiadała na ławce przed domem i przyglądała się, kto też – zamiast przed niedzielą chałupę...

9696

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]